O mnie

Pracownia aranżacji wnętrz

Od 2014 roku prowadzę autorską pracownie aranżacji wnętrz Studio Modelowania Przestrzeni w Warszawie. Na początku swojej kariery projektowałam wnętrza szablonowo. Tak mnie nauczono- słuchaj potrzeb klientów i znaj trendy.  Rób „pod klucz”, bo tak się teraz robi… czyli szybko by można było się wprowadzić do mieszkania. Warunek szybkiej realizacji oznaczał ograniczenie się do trendów obecnych w Polsce i materiałów szeroko dostępnych na rynku. Robiąc wiele takich projektów czułam, że to nie moja bajka. Trendy dominujące w Polsce nie były zgodne z moim poczuciem estetyki…. Szarości, beże, styl skandynawski, nowocześnie, loftowo... Wszędzie to samo-„kopiuj wklej”… a gdzie elegancja, gdzie charakter, gdzie pazur? Wypalałam się z każdym projektem, aż dobiłam do ściany.

Moje życie - architekta

Postanowiłam coś z tym zrobić. Nie wiedziałam co… podjęłam jedną z najtrudniejszych decyzji w moim życiu - kilkumiesięczną przerwę od pracy. Byłam pracoholiczką, to naprawdę była dla mnie trudna decyzja… Mam nic nie robić? Leżeć na kanapie i patrzeć w sufit? TAK, Dokładnie tak!  Mam zasadę, którą kieruje się w życiu - jak nie spróbujesz to się nie przekonasz czy coś jest dobre czy złe. Ciągle się wahałam ale ciało postanowiło mi pomóc. Dostałam rachunek do zapłacenia - ból pleców, przemęczenie i kilkanaście kilo ekstra.

Zmiana spojrzenia na projektowanie architektury

Zrobiłam przerwę. Pierwsze tygodnie były koszmarem. Wyrzuty sumienia sięgały zenitu. Wewnętrzny głos podpowiadał „dasz rade- wytrzymaj”. Nagrodą była luźna głowa, wypoczęte ciało i masa nowych pomysłów. I ten jeden najważniejszy pomysł - będę projektować po swojemu! Lubię elegancję ale taką codzienną, wygodną, radosną i otwartą. Lubię kolor! Lubię wyrazistą modę, sztukę i ludzi 😉. Aż się prosiło o takie projekty. Zgodne ze mną… z moim charakterem. Tak powstał styl - kolorowej elegancji z dobrą energią.
Podczas przerwy od pracy miałam czas poszukać inspiracji. Odkryłam niesamowitych projektantów wnętrz, którzy absolutnie mnie fascynują. Lori Morris i jej elegancki maksymalizm. Humbert & Poyet i ich nieziemskie wnętrza pełne koloru z nutą dawnego szyku. Marcel Wanders  i jego odwaga do zabawy formą i kształtem jak małe dziecko. Poczułam że można… można projektować inaczej, kolorowo z dobrą energią tak, jak w sercu mi gra.

Unikatowe wnętrza

Całkowicie zmieniłam profil firmy. Dokształcam się w kolorystyce, fakturach, dekoracji, historii wnętrz. Staram się eksperymentować przy każdym projekcie… przynajmniej na tyle na ile odwaga i otwartość domowników mi na to pozwoli. Już drugi rok powstają unikatowe wnętrza, które wyszły spod mojej ręki.

 

 

 

 

 

Dodane przez admin
w ndz., 11/29/2020 - 09:18

projekty wnętrz - Warszawa, architekt - Marzena Pieńkowska Szpunar